Watergold FQM 600-2 (36X72) Model Yarı Otomatik Kum Filtreleme Sistemi

WG-FQM 600-2

Yeni ürün

FQM 600-2 (36X72)

Daha fazla bilgi

WaterGold Yarı Otomatik Multi-media Kum Filtreleri; suda bulanıklığa neden olan tortu ve partikülleri arıtmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Suyun içerisinde bulunan çözünmeyen çeşitli büyüklüklerdeki partikülleri, askıda katı maddeleri arıtmak için kullanılan filtrasyon sistemidir.

WaterGold yarı otomatik kum filtre tankının içinde bulunan filtrasyon kolonları kademeli quartz ve antrasit minerali içermektedir. Bu mineraller arasından optimum hızla süzülen su, tortularından arınmış hale gelir. Böylece suda bulanıklığa sebep olan farklı boyutta ve yoğunluktaki partiküllerin medyanın değişik katmanlarında tutularak sudan uzaklaştırılmasını sağlar.

Tank içerisinde bulunan çeşitli quartz katmanları farklı özgün ağırlıkları ile mükemmel bir filtrasyon sağlar. Ayrıca, filtrasyon hızı düşürülürse suda bulunabilecek demir iyonlarını da tutabilecek şekilde tasarlanmıştır. 

Yarı otomatik valfi sayesinde, ters yıkama işlemlerini zamansal periyoda bağlı olarak elle gerçekleştirir. Bu sayede filtre üzerinde biriken tortu ve kirlilikler, geri yıkama ile temizlenir.

WaterGold yarı otomatik kum filtreleri, su arıtma sistemlerinin ana elemanı olup, sonrasında eklenecek tüm su arıtma ekipmanlarını korur.

Reverse Osmosis sistemlerinden önce yarı otomatik kum filtresi uygulanması, ters osmoz su arıtma sistemlerinin korunmasını ve sistemlerin membranlarının kullanım ömürlerini uzatır.

WaterGold yarı otomatik kum filtreleri, işletme maliyeti açısından oldukça ekonomiktir. En büyük avantajlarından biri ise sarf malzeme giderinin yalnızca su olmasıdır. Bu tip filtreler ters yıkama işlemini yalnızca su ile yapıp başka bir malzemeye ihtiyaç duymamaktadır.

Bu tip filtrelerde en düşük mikronojlarda su filtrasyonunu sağlamak için, filtrasyon hızının mutlaka düşük tutulması gerekir.

En düşük su debilerinden, en yüksek debilere kadar mükemmel bir arıtma sağlayan WaterGold yarı otomatik MULTI-MEDIA Kum filtreleri, su filtrasyonunda işletmeler ve evsel kullanımlar arasında su arıtma sistemlerinin en başında gelir.

AVANTAJLARI:

 •          Düşük işletme maliyeti
 •          Düşük enerji maliyeti

STANDART ÖZELLİKLER:

 • Korozyona Dayanıklı FRP (fiber sarımlı) Gövde
 • Yarı Otomatik Ters Yıkamalı Valf
 • Çalışma Basıncı : 2 – 6 Bar
 • Test Basıncı : Max.10 Bar
 • Çalışma Sıcaklığı : Max. 45 °C
 • Antrasit ve 2 Farklı Granül Boyutunda Çakıldan Oluşur

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER:

 • Yorumlar
 • 11 diğer ürünler

  Önceki

  Yukarı