Watergold FQB 400-2 (30X72) Model Kum-Demir Filtreleme Sistemi

WG-400-2

Yeni ürün

FQB 400-2 (30X72) 

Daha fazla bilgi

WaterGold Kum - Demir filtreleme sistemleri; suda bulanıklığa neden olan tortu ve partiküller ile birlikte suda çözünmüş halde bulunan demir ve mangan iyonlarının giderimi için kullanılır. 

Suyun içerisinde bulunan çözünmeyen çeşitli büyüklüklerdeki partiküller, askıda katı maddeler, suda çözünmüş halde bulunan demir ve mangan sarımsı kahverengi bir bulanıklığa sebep olur. Bu durum özellikle tekstil, deri, gıda, kâğıt ve plastik endüstrisinde istenmeyen sonuçlara sebep olur. Bu nedenle demirin ve manganın neden olduğu renk ve bulanıklık, çamaşır, kumaş ve porselen eşya üzerinde leke bırakması, suyun geçtiği boruların iç cidarlarının daralması, borulardaki demir oksidasyonunun çoğalarak suyu kirletmesi ve su tesisatı aksamının oksidasyon nedeniyle arızalanması önlenmiş olur.

Bu Demir-Mangan filtreleme sistemi, istenilen debilerde dizayn edilerek suda bulunan demir ve manganı oksidasyon / filtreleme metodu ile sudan arındırır. Demir filtreleri özel demir tutma mineralleri ile donatılmıştır.

Filtreleme mineralinin temizlenmesi için herhangi bir kimyasala ihtiyaç duyulmamasından dolayı sistem diğer arıtma metotlarına göre daha ekonomiktir.

WaterGold otomatik kum-demir filtre tankının içinde bulunan filtrasyon kolonları kademeli antrasit ve quartz minerali içermektedir. Bu mineraller arasından optimum hızla süzülen su, tortularından arınmış hale gelir. Böylece suda bulanıklığa sebep olan farklı boyutta ve yoğunluktaki partiküllerin medyanın değişik katmanlarında tutularak sudan uzaklaştırılmasını sağlar.

Tank içerisinde bulunan çeşitli antrasit ve quartz katmanları farklı özgün ağırlıkları ile mükemmel bir filtrasyon sağlar.

Otomasyon valfi sayesinde, ters yıkama işlemlerini zamansal periyoda bağlı olarak otomatik olarak gerçekleştirir. Bu sayede filtre üzerinde biriken tortu ve kirlilikler, geri yıkama ile otomatik olarak temizlenir.

WaterGold otomatik kum-demir filtreleri, su arıtma sistemlerinin ana elemanı olup, sonrasında eklenecek tüm su arıtma ekipmanlarını korur.

Reverse Osmosis sistemlerinden önce otomatik kum-demir filtresi uygulanması, ters osmoz su arıtma sistemlerinin korunmasını ve sistemlerin membranlarının kullanım ömürlerini uzatır.

WaterGold otomatik kum-demir filtreleri, işletme maliyeti açısından oldukça ekonomiktir. En büyük avantajlarından biri ise sarf malzeme giderinin yalnızca su olmasıdır. Bu tip filtreler ters yıkama işlemini yalnızca su ile yapıp başka bir malzemeye ihtiyaç duymamaktadır.

Bu tip filtrelerde en düşük mikronojlarda su filtrasyonunu sağlamak için, filtrasyon hızının mutlaka düşük tutulması gerekir.

En düşük su debilerinden, en yüksek debilere kadar mükemmel bir arıtma sağlayan WaterGold otomatik Kum-Demir filtreleri, su filtrasyonunda işletmeler ve evsel kullanımlar arasında su arıtma sistemlerinin en başında gelir.

AVANTAJLARI:

 •          Operatör gereksinimi duymadan işletme kolaylığı
 •          Düşük işletme maliyeti
 •          Düşük enerji maliyeti

STANDART ÖZELLİKLER:

 •          Korozyona dayanıklı FRP (fiber sarımlı) gövde
 •          Programlanabilir Otomatik Dijital Ekran
 •          CLE Zaman ve Debi Kontrollü Valf
 •          Çalışma basıncı : 2 – 6 Bar
 •          Test Basıncı : Max.10 Bar
 •          Çalışma Sıcaklığı : Max. 45 °C
 •          Antrasit ve 2 Farklı Granül Boyutunda Çakıldan Oluşur
 •          Elektrik beslemesi : 220 V/50 Hz

 

TEKNİK ÖZELLİKLER:

 • Yorumlar
 • 12 diğer ürünler

  Önceki

  Yukarı